Ruch Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Łatwo napisać, że zajmujemy się Liturgią, bo przecież jesteśmy Diakonią Liturgiczną. Ale co to tak naprawdę znaczy? Przecież każdy w jakiś sposób się tym zajmuje. Dla nas to znaczy, po prostu, rozkochać się w Liturgii i tą miłością dzielić się ze wspólnotą Kościoła, najlepiej jak potrafimy!

Zajmujemy się przede wszystkim posługą podczas wydarzeń diecezjalnych (Pielgrzymka do Rokitna, Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów, DDMy). Ponadto zajmujemy się przygotowaniem i prowadzeniem KODALu, czyli rekolekcji specjalizacyjnych przygotowujących do funkcji animatora liturgicznego, precentorki oraz ceremoniarza. KODAL jest naszą propozycją na ferie zimowe, zaś w czasie wakacji proponujemy rekolekcje dla ministrantów: Oazę Ministrancką oraz Oazę Lektorską.

Jednak w DDL zajmujemy się nie tylko liturgią. Chcemy, aby nasza wspólnota była miejscem, gdzie każdy może rozwinąć swoje talenty, które otrzymał. Dlatego można u nas spotkać osoby grające na różnych instrumentach (gitara to nie wszystko :-) saksofon też się u nas znajdzie), twórców filmów (mamy swój kanał na YouTube), amatorów pisania artykułów, fotografów, grafików - dla każdego znajdzie się miejsce i pole do działania!

Jesteśmy różni, ale łączy nas jedno - służba Chrystusowi w liturgii.

Zobacz naszą stronę internetową http://ddl.org.pl/