Ruch Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

ks. Ryszard Stankiewicz
Joanna i Paweł Gradziukowie

 Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. DK łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END), tworząc właściwą dla siebie drogę, zwaną charyzmatem DK.

W naszej diecezji kręgi Domowego Kościoła istnieją od lat siedemdziesiątych. Wspólnoty DK są obecne we wszystkich rejonach diecezji. Każde małżeństwo, które pragnie podjąć formację katechumenatu rodzinnego opartą na duchowości małżeńskiej znajdzie w tych grupach miejsce wzrostu dla swojej wiary. Podczas wakacji organizowane są oazy wakacyjne, a w ciągu roku liczne ORAR-y i inne spotkania.

Domowy Kościół jest także ostatnim etapem formacji dla dzieci, młodzieży i studentów, a czasami także dorosłych, z grup oazowych. Tu prowadzona jest formacja permanentna do… końca życia.

Każdy Oazowicz, który poważnie myśli o drodze rozwoju wiary w charyzmacie Światło-Życie powinien włączyć się do kręgu Domowego Kościoła. No chyba, że będzie należał do Unii Kapłanów Chrystusa Sługi, Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła lub innej grupy dorosłych.

W naszej diecezji odpowiedzialność za Domowy Kościół podejmuje Diakonia Domowego Kościoła.

 Zasady Domowego Kościoła - Pobierz